Vyhlášení vítězů soutěže Nejinspirativnější školní časopis roku 2014

Pondělí, 27. červenec 2015  |  napsal(a): v kategorii: Co se děje v OSN

Slavnostním vyhlášením vítězů a předáním cen, které se uskutečnilo 10. června 2015 v sídle Odborového svazu novinářů a pracovníků médií (OSNPM) byl zakončen další ročník soutěže o Nejinspirativnější středoškolský časopis, kterou poprvé pořádal Odborový svaz novinářů a pracovníků médií.

Odborná porota ve složení Doc. Miloš Kodejška, Jaroslav Šonka, Petr Kautský, Jindřich Ptáček, ing. Petr Masopust a Václav Brůžek rozhodla, že nejinspirativnějším středoškolským časopisem roku 2014 se stal časopis MAGGY, vycházející na Gymnáziu a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky ve Svitavách. Na druhém místě skončil časopis BEZEVŠEHO (Střední odborná škola mediální grafiky a polygrafie v Rumburce), třetí místo patří časopisu ATHELIÉR (Střední uměleckoprůmyslová škola v Jihlavě). Finalisty soutěže byli kromě vítězů ještě časopisy FOR YOU (Česko-anglické gymnázium s.r.o., České Budějovice), GYBEAT (Gymnázium Budějovická, Praha 4), INFIŠ (Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň), JEŘÁB ( Střední přůmyslová škola stavební, Hradec králové), POD BŘÍZOU (Gymnázium, SOŠE a SOU, Kaplice), VEDNEMĚSIČNÍK (Biskupské gymnázium J. N. Neumana, České Budějovice) a WOLKROVINY (Gymnázium Jiřího Wolkera, Prostějov).

Novou kategorií soutěže byla během hodnocení přihlášených časopisů ustanovena kategorie internetových časopisů vydávaných pouze v elektronické podobě. Tento krok učinil pořadatel soutěže na základě rostoucího počtu časopisů vydávaných v této netištěné verzi, přičemž objektivní porovnávání úrovně tištěných a netištěných periodik není dost dobře možné. Nejinspirativnějším internetovým středoškolským časopisem se stal BÁGL, vycházející na Biskupském gymnáziu ve Žďáru nad Sázavou, finalisty této kategorie byly časopisy KANADA TIMES (Střední odborná škola Třineckých železáren v Třinci) a OBCHODNÍK (Evropská obchodní akademie, Děčín).

Partnerem soutěže Nejinspirativnější středoškolský časopis roku 2014 se stala Evropská federace novinářů. Skutečnost, že se prestižní novinářská organizace svou účastí podílela na uspořádání tohoto ročníku je signálem, že soutěž má i v odborné veřejnosti svůj kredit a pro budoucí žurnalisty nezpochybnitelný význam. Kritéria pro další ročník soutěže budou vyhlášena v průběhu listopadu 2015.

Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓